Náš blog

Fašiangy vo svete a u nás

Pridal A. Harská v kategórii Cestovanie , pridané 06.02.2017

 

Obdobie od Troch kráľov až do Popolcovej stredy, kedy podľa katolíckej tradície začína obdobie pôstu, ktoré trvá približne štyridsať  dní a končí veľkonočnými sviatkami, sa nazýva fašiangom. Pre toto obdobie sú typické rôzne zábavy, organizujú sa svadby a zabíjačky. Nielen na Slovensku, ale tiež aj v iných krajinách, najmä v nemecky hovoriacich dedinách sú typické rôzne sprievody v pestrofarebných maskách a všelijaké fašiangové hry. Skrátka každá oblasť, dokonca aj každá dedina má svoje typické masky, tradície a pravidlá. Najmä na východe Slovenska majú tieto tradície stále svojich nasledovníkov a najmä mladí si ich užívajú do sýtosti.

Typickým pre ukončenie tohto obdobia na Slovensku je takzvané pochovávanie basy. Jedná sa o ľudovú hru, ktorá paroduje skutočný pohreb. Pochovaním basy sa ukončia všetky zábavy, hýrenie a nestriedmosť v jedle a pití a začína sa takzvané pôstne obdobie. Ako takéto pochovávanie basy obvykle vyzerá? Hlavnými postavami sú postavy kňaza, rechtora a smútiacich „pozostalých“. Jedná sa samozrejme len o hru, žiadna z týchto postáv nie je skutočná. Basa je obvykle oblečená v bielej ľanovej košeli, vyzdobená čipkami a stužkami a je položená na márach, ktoré tiež bývajú ozdobené rôznymi stuhami a kvetmi. „Kňaz“ vykoná obrad rozlúčky podobne ako pri cirkevnom obrade, ohlási koniec zábavy a nastáva lúčenie s basou, ktorá sa za hlasitého náreku prítomných vynáša von. Basa sa potom „uloží na pôstny odpočinok“.

Takto prebiehajú fašiangové oslavy u nás, v Čechách a v nemecky hovoriacich krajinách.

Ako je to však vo svete? Inde sú „klasické“ fašiangy menej známe, skorej je pre niektoré krajiny typické karnevalové obdobie. Vychýreným je najmä Taliansko (Benátky),  Brazília (Rio de Janeiro), ale tiež francúzsky Nice.

Taliansku býva strediskom zábavy práve námestie sv. Marka. Vystupujú tu známi umelci, napríklad aj z obľúbeného milánskeho Piccolo Teatro. Typickými je ustavičný  tanec, hudba a zábava. Počas tohto obdobia sú Benátky plné smiechu a radosti. Taliani organizujú nespočetné maškarné bály (kde je vstup s maskou povinný), rôzne výstavy fotografií, festival erotickej poézie či ďalšie zaujímavé aktivity.  


Karneval je typickou doménou Brazílčanov. Každý rok sa v uliciach Ria de Janeira stretávajú tisícky ľudí v maskách a oddávajú sa neviazanej zábave. Karneval prežíva celé Rio a tancuje sa skutočne všade – v baroch, v parkoch, na námestiach, plážach... Centrom karnevalovej udalosti je tzv. „sambodrom“, jedná sa o otvorenú scénu, kde prebieha hlavná karnevalová paráda. Predvedú sa Vám najlepší svetoví tanečníci a tanečnice samby. Nádherné pestrofarebné kostýmy, technické zázemie a prekrásne tanečnice sú skutočnou pastvou nielen pre mužské oči. Horúce rytmy latina vtiahnu do svojho víru každého návštevníka.

 

 

Nice – hlavné mesto azúrového pobrežia, kde sa stretajú rôzne farby a vône. Vo fašiangovom období vládnu v Nice karnevalové sprievody a kvetinové bitky. Čaká na Vás veľa karnevalových prehliadok, koncertov, pouličných divadiel a veľa iných atrakcií. Akcie prebiehajú pozdĺž pláží, ale tiež aj  v samotnom centre mesta.

A na plesy na „úrovni“ si potrpia aj naši rakúski susedia. Vo viedenskom Hoffburgu sa každoročne koná veľkolepý bál, kde platí prísna etiketa čo sa výberu oblečenia týka. Dámy sem majú vstup povolený len vo večerných róbach a s tvárou zahalenou v maskách, páni môžu vstúpiť len v smokingu alebo vo fraku, samozrejme bez masky.

 

Nuž, príležitostí na zábavu a rôzne veselice je dosť, stačí sa len zapojiť. A ak chcete byť „in“, skúste pripraviť aj nejakú tú typickú fašiangovú maškrtu. Napríklad „božie milosti“ podľa receptu babky Jarky:

Ingrediencie:

  • 4 žĺtky
  • pivo
  • štipka soli
  • 2 lyžice mletého cukru
  • maslo vo veľkosti vajíčka
  • troška prášku do pečiva
  • 30 dkg hladkej múky

Postup:
žĺtky vyklepneme do pohára. Odmeriame, kam nám žĺtky siahajú a podľa toho dáme rovnaké množstvo piva. Pridáme ostatné ingrediencie a všetko dobre zmiešame. Vyvaľkáme tenké cesto (cca. 0,3-0,4 mm), nakrájame ho na pásiky a tie potom prerežeme, takže nám z toho vzniknú štvorce (asi 7-8 cm). Doprostred štvorca spravíme 2 zárezy (cca. 3 cm). Vyprážame na horúcom oleji alebo masti. Ešte teplé ich obalíme v práškovom cukre zmiešanom s vanilkovým cukrom alebo škoricou.
Tip: zaujímavého efektu docielite, ak na krájanie použijete vlnkový nôž alebo vlnkové vykrajovacie koliesko.


Dobrú chuť a veselé fašiangy :)

Komentáre k príspevku