Náš blog

Vybavte sa na jarné prázdniny

Pridal Board Paradise v kategórii Fashion , pridané 14.02.2017

Čo nevidieť budú mať školáci vytúžené jarné prázdniny, ktoré trvajú deväť dní. Je to vhodný čas na relax, turistiku, návštevu pamiatok alebo lyžovačku. Ak spolu cestuje celá rodina, nesmie sa zabudnúť na nič dôležité. Viete, čo je nevyhnutné zabaliť a čo pokojne môže ostať doma? Svetre, vetrovky, kombinézy sú objemné, a to sme ešte nespomenuli lyžiarske vybavenie. Ako sa teda zbaliť čo najšikovnejšie?

Či sa už chystá celá rodina počas prázdnin oddychovať na horách, alebo len vaša ratolesť pôjde k starým rodičom, pobaliť toho musíte veľa. Ak stále niektoré kúsky ešte nemáte v šatníku, ale túžite po niečom novom, teraz je ten správny čas nakupovať, pretože momentálne je všetko za super ceny kvôli zimnému výpredaju.

Výstroj

Ak na to máte priestor, zoberte si na svah svoju vlastnú výstroj, na ktorú ste zvyknutý, pretože to je najistejšie. Najdôležitejšie sú lyže, palice, snowboardy, lyžiarske topánky, viazanie, okuliare a helma. Ak ale nechcete všetko vláčiť, v každom väčšom stredisku bez problémov nájdete požičovňu. To isté platí aj o sánkach.

Spodné oblečenie

Pred tým ako si pôjdete užívať sneh, oblečte sa tak, aby vám nebolo ani príliš teplo, no naopak ani zima. Viaceré vrstvy vás najlepšie ochránia pred mrazom. Ak ešte nemáte, zadovážte si termoprádlo z priedušného materiálu, ktoré odvádza pot a vy budete počas celého dňa v suchu a teple. Okrem toho musíte mať aj športové ponožky, aby vás neotlačili lyžiarky či snowboardové topánky. Strednú vrstvu by mala tvoriť mikina, rolák či vesta.

Vrchná vrstva

Alfou a omegou by pre vás mala byť kvalitná nepremokavá lyžiarska bunda. Pred mrazom a prípadným úrazom vás skvele ochránia zateplené nohavice, deti kombinéza, čiapka alebo kukla, nákrčník, šál, rukavice a lyžiarske okuliare. Nezabudnite ani na prilbu a deti aj ochranu chrbtice. Určite si pribaľte aj nepremokavé čižmy, alebo topánky na trávenie voľného času.

Maličkosti

Pri aktívnej dovolenke si niektoré veci zbaľte dvakrát. Ak ešte máte miesto, prihoďte aj opaľovací krém, balzam na pery, slnečné okuliare a hydratačný krém. Nezabudnite ani na plavky, ktoré nezaberú veľa miesta a môžu sa hodiť, pre prípad, že by v hoteli mali wellness. Okrem športového oblečenia majte aj bežné kúsky. Vo výbave určite majte doklady, peniaze, telefón, fotoaparát a lieky.

 

Galéria
Komentáre k príspevku