Náš blog

Ako na citlivú pokožku bábätka?

Pridal v kategórii Dobré rady a nápady , pridané 09.08.2017

Malý človiečik,  uzlíček šťastia, nádherne voňajúce bábätko…  Toto je len zopár prívlastkov, ktoré nám napadnú keď vidíme malé dieťa.  A len mamy vedia, čo všetko sa za spokojným a krásne vyzerajúcim bábom skrýva. More lásky a najmä veľa starostlivosti. Jednou z oblastí je tiež starostlivosť o pokožku bábätka. Pokožka, ktorá sa rýchlo zväčšuje spolu s rýchlym rastom dieťaťa má extrémne sklony k vysušovaniu.  Na trhu je nespočetné množstvo kozmetických prípravkov určených pre našich najmenších. Podľa čoho si teda vybrať? Na čo si dať pozor? Zvoliť bežnú kozmetiku, či prírodné produkty?  Vyskúšali sme za Vás – kozmetiku značky mister BABY (dostať v sieti parfumérií FAnn), ktorá právom nesie označenie „baby friendly“ a v porovnaní s predraženými inými značkovými produktmi  nezaťaží ani Váš rodinný rozpočet.

Prvý kontakt s kozmetikou bol viac menej neutrálny.  U produktov pre bábätká sme zvyknutí, že krásne voňajú, no tento detský krémik bol ako keby bez vône... Nuž, niet sa čomu čudovať, kozmetika značky mister BABY je bez alkoholu, parabénov, farbív a vôní bez alergénov, takže zbytočne nezaťažuje malý organizmus. 

 Ako ďalšia nás zaujala extra jemná konzistencia - telový krém pôsobil ako dotyk hodvábu. Po nanesení na pokožku nezanechal krém ťažký mastný film aký zanecháva väčšina krémov či olejov. A čo nás milo prekvapilo - bábätko malo aj na druhý deň vláčnu pokožku, pod dotykom ruky nebolo cítiť tvoriace sa šupinky. Okrem toho stačí naniesť menšie množstvo produktu, takže výrobok vydrží skoro dvakrát tak dlhšie ako ostatné bežné produkty.

Podčiarknuté a zhrnuté: kozmetika mister BABY  nás zaujala natoľko, že sme postupne dokúpili aj ďalšie produkty určené pre starostlivosť o naše veľké malé poklady :) . Veď ktorý rodič by nechcel mať spokojné a najmä po všetkých stránkach zdravé bábo ?Komentáre k príspevku