Náš blog

Tehotenské bruško preč - ako na to?

Pridal v kategórii Dobré rady a nápady , pridané 15.11.2017

Konečne nastala tá chvíľa, kedy si domov odnášame náš malý krehký uzlíček, nášho potomka. Na jednej strane úľava z ukončenia tehotenstva na druhej strane menší šok v podobe bruška, ktoré nám po pôrode zostalo. (Aspoň teda pre väčšinu „obyčajných“ žien, ktoré sme nemali to šťastie, že sa nám bruško stratilo ešte v pôrodnici  ).  Tie aktívnejšie z nás, ktoré sa pohybujú v spoločnosti a potrebujú aj dobre vyzerať si lámu hlavu ako dať popôrodné kilá čo najrýchlejšie dole alebo ako ich aspoň nejako zamaskovať. 


Toto bol aj môj problém. Ako keby som to nevedela, muselo si ma ešte aj zopár „dobrých duší“ doberať, že či už čakáme druhé... A čo teraz? Upraviť si jedálny lístok a začať športovať (hm, skúste si ísť zabehať, keď v noci vstávate k plačúcemu bábu a cez deň ho kočíkujete a znova kŕmite a medzi návštevami pediatra a vybavovaním papierov na úradoch sa snažíte zjesť aspoň polievku z vrecúška...) 


Spomenula som si na sťahovacie nohavičky, ktoré som pár krát zazrela v predajni Bepon, kam som chodievala nakupovať už skoršie. Ba dokonca som sa stala ich pravidelnou zákazníčkou, lebo predávali skvelé tehotenské pančušky. Milá pani predavačka mi sťahovacie nohavičky ochotne predviedla. „Do tohto sa mám vtesnať?“ - bola moja prvá reakcia. „Veď v tom ani nebudem vedieť dýchať...“ Avšak túžba vyzerať štíhlejšie zvíťazila a tento zázrak modernej doby som si odniesla domov.

Prvý dojem bol taký všelijaký. Už len obliecť sa do nich mi dalo prvý krát celkom zabrať. Pohľad do zrkadla mi však prezradil, že tá trocha námahy pri obliekaní stála za to. Stratilo sa totiž také to klasické „tehotenské bruško“ a postava pôsobila súmernejším dojmom.

Druhý krát som si túto bielizeň obliekala s väčším nadšením. Vedela som totiž, že budem opticky vyzerať lepšie. Po čase dokonca ustali aj (zvedavé) otázky môjho okolia, že kedy budem mať termín  (a vyhla som tak rozpakom pri mojej odpovedi, že mám už mesiac po pôrode).
                       
Onedlho sa upravil aj režim bábätka. Mala som čas aj energiu pripraviť si niečo zdravšie pod zub, kočíkovanie mi nahrádzalo môj obľúbený beh a obraz v zrkadle bol čoraz prívetivejší. Sťahovacie nohavičky podporili totiž aj zavinovanie maternice, takže spolu s posilňovaním brušného svalstva a diétnejšou stravou odviedli kus práce a bruško sa začalo rýchlo strácať. 

Môj názor na tento kúsok bielizne? Rozhodne odporúčam. Hoci môže byť jeho nosenie zo začiatku menej pohodlné, najmä v lete, na druhú stranu Vám spraví medvediu službu - v prvom rade opticky zoštíhli a následne pomôže Vášmu brušku vrátiť sa rýchlejšie do „normálu“. A po čase si naň zvyknete tak, že už ho budete obliekať aj keď to nebude treba  .

Komentáre k príspevku