MAX cyklomaratón

cyklomaraton

 

  To tu ešte nebolo! Naprieč Slovenskom na bicykli za 19 hodín

Mimoriadny športový výkon s vysokými nárokmi na vytrvalosť a odhodlanosť, až na doraz fyzických možností človeka - to bol unikátny MAX cyklomaratón, realizovaný na Slovensku po prvý krát. Marek Harčarik zdolal v sedle bicykla takmer 600 kilometrov za 19 hodín.

One man show – aj tak sa dá označiť nultý ročník MAX cyklomaratónu, ktorý 8. septembra absolvoval amatérsky cyklista Marek Harčarik z Trstenej. Zo Záhorskej Vsi, najzápadnejšej obce Slovenska vyštartoval o polnoci, do cieľa v Novej Sedlici, najvýchodnejšej obce republiky, prišiel o 19:15 h. Na trati dlhej 584 km prekonal 4460 metrov stúpania, pričom dosiahol priemernú rýchlosť 30,3 km/h.

„Cieľom projektu MAX cyklomaratón bolo uskutočniť mimoriadny športový výkon s vysokými nárokmi na odhodlanosť, vytrvalosť a zdravý životný štýl", vysvetľuje zakladateľ projektu, Marián Závodný. „Toto unikátne podujatie by mohlo v budúcich ročníkoch motivovať k účasti športovcov aj z okolitých štátov, ktorí by mali možnosť vidieť podstatnú časť našej krajiny a jej krásy", popisuje maratón Závodný.

Cyklista Marek Harčarik, ktorý viedol tohtoročný ultra maratón, má v záľubu najmä vo vytrvalostnej cyklistike a prekonávaní vlastných fyzických možností. Aj preto sa tento 30-ročný cyklista podujal na rozbeh projektu, ktorého cieľom je vytvoriť základ pre otvorené športové podujatie, príťažlivé pre vytrvalostných a extrémnych športovcov, ako aj pre verejnosť i médiá.

Informácie k cyklomaratónu:

Dĺžka trasy: 584 km

Štart podujatia: 8.9.2012 o 00:00, Záhorská Ves (Obecný úrad, Hlavná 129)

Trasa: Záhorská Ves – Nitra – Levice – Lučenec – Rimavská Sobota – Košice – Humenné – Nová Sedlica


Všetky práva vyhradené Euro MAX Dunajská Streda, s.r.o. ® 2012